Rondon A Marcat și A Asistat La Meciul împotriva Lui Akhmat

Cuprins:

Anonim

CSKA Moscova l-a învins pe Akhmat Grozny acasă. Întâlnirea de la VEB Arena s-a încheiat cu un scor de 2: 0. Golul de debut în clubul „armatei” a fost marcat de nou-venitul echipei Solomon Rondon și, de asemenea, din cauza pasului său de gol.

În prima repriză, a fost un joc egal, dar avantajul a fost de partea CSKA.

În minutul 36, Rondon a dus cu îndemânare mingea la marginea suprafeței de pedeapsă, a lovit, dar a lovit bara. Un minut mai târziu, echipa gazdă a primit o șansă pentru lovitura de 11 metri.

Nizich a întrerupt reducerea lui Fernandez cu mâna. Rondon s-a apropiat de marca și a fost corect - 1: 0.

La 7 minute de la începutul reprizei a doua, Nikola Vlašić a dublat avantajul echipei armatei. Vlašić a primit o reducere de la Rondon și a lovit prima atingere în colțul apropiat - 2: 0.

În cele din urmă, Akhmat nu a făcut prea multe, iar CSKA ar fi putut face victoria și mai încrezătoare, dar fluierul arbitrului Ivan Sidenkov de la Sankt Petersburg a înregistrat scorul final cu 2: 0.

CSKA după această victorie câștigă 40 de puncte și păstrează a doua linie în clasamentul campionatului rus. Akhmat este pe locul 11 cu 26 de puncte.