Krasnodar Nu A Pierdut Pentru Prima Dată în 2021

Cuprins:

Anonim

În meciul celei de-a 20-a runde a campionatului rus, Ural nu l-a putut învinge pe Krasnodar. Ședința s-a încheiat cu un scor de 2: 2.

Aceasta a fost prima extragere pentru Krasnodar în 2021. Înainte, taurii au pierdut de două ori în fața Dynamo Zagreb în 1/16 de finală a Ligii Europa (2: 3, 0: 1) și au pierdut în fața Sochi în 1/8 de finală a Cupei Rusiei (1: 2). Ural și-a extins seria de trei ligi în campionatul rus. Înainte de aceasta, Ekaterinburg a remizat cu CSKA (2: 2), Tambov (1: 1), Rubin (0: 0).

Spartak a suferit a patra înfrângere la rând, pierzând în fața lui Rubin

Opt ruși au apărut în linia de start a Krasnodar, cu limita actuală ar trebui să existe cel puțin trei.

Bulls au preluat conducerea deja în minutul 12 al întâlnirii. Magomed-Shapi Suleimanov s-a distins. Pentru atacant, acesta este al cincilea gol al sezonului.<>

După 20 de minute, gazdele ședinței au trebuit să facă o înlocuire forțată, apărătorul Yevgeny Chernov a fost rănit. În schimb, nou-venit Ambroise Oyongo a intrat pe teren, dar a fost înlocuit la începutul reprizei a doua.

Câteva minute mai târziu, Igor Smolnikov a încălcat brutal regulile și a turnat al doilea cartonaș galben, care a fost eliminat de arbitru Sergey Karasev de pe teren.

La începutul reprizei a doua, Ural a egalat scorul. Golul a fost marcat de Rafal Augustynyak.

Șapte minute mai târziu, polonezul a marcat o dublă.

În minutul 86, taurii au reușit să niveleze scorul datorită unui gol al lui Remi Cabella.

În urma unei remize, Ural și-a consolidat poziția pe locul 12 în campionatul rus. Pe contul „bondarilor” 22 de puncte. Krasnodar a urcat pe locul opt. Activele „taurilor” au 31 de puncte.

În runda următoare, Ural va juca împotriva lui Ufa, iar Krasnodar va juca împotriva lui Spartak. Ambele meciuri vor avea loc pe 7 martie. Prima întâlnire începe la ora 14.00, iar a doua la ora 19.00, ora Moscovei.

Campionatul rus. A 20-a rundă

Krasnodar - Ural - 2: 2

Krasnodar: Agkatsev - Chernov (Oyongo, 32, Martynovich, 46), Sorokin, Kayo, Smolnikov - Klasson, Gazinsky, Olsson (Viljena, 63), Suleimanov (Kabella, 72) - Ionov, Ari (Wanderson, 63)

Ural: Godzyur - Kalinin, Strandberg, Rykov, Kulakov - Augustynyak, Jovichich (Mishkich, 46) - El-Kabir (Maksimenko, 84), Bikfalvi, Ibrahimay (Gadzhimuradov, 75) - Pogrebnyak (Panyukov, 68)

Obiective: Suleimanov, 12 (1: 0); Augustynyak, 52 (1: 1); 59, (1: 2); Cabella, 86 (2: 2)

Avertizări: Smolnikov, 26 / Jovicic, 4; Rykov, 48 de ani

Ștergeri: Smolnikov, 35 (al doilea cartonaș galben)

Arbitru: Serghei Karasev (Moscova)